pull-icon
logo-mobile
avatar

نام و نام خانوادگی

حساب کاربری

Dashboard

خروج

اخبار > حریم خصوصی قابل نمایش؛ رونمایی «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی»مراسم رونمایی از فیلم «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» به کارگردانی سیف اله صمدیان با حضور اهالی فرهنگ و رسانه در موزه سینما برگزار شد.
مراسم رونمایی از فیلم «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» به کارگردانی سیف اله صمدیان با حضور اهالی فرهنگ و رسانه در موزه سینمای ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موزه سینما، مراسم رونمایی از فیلم «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» به کارگردانی سیف اله صمدیان با حضور فعالان در عرصه فرهنگ و هنر در حوزه های مختلف چون سینما، تجسمی، ادبیات و اهالی رسانه عصر روز گذشته 9 مهرماه در موزه سینمای ایران برگزار شد.
در ابتدای مراسم رونمایی از فیلم «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی»، سیف اله صمدیان کارگردان این فیلم سینمایی ضمن خوش آمدگویی به حاضران در سالن سینما توگراف موزه سینما، گفت: نخستین نمایش این فیلم سینمایی در جشنواره ونیز و در بزرگداشتی که برای عباس کیارستمی گرفته شده بود، روی پرده رفت. 
وی ادامه داد: در مراسم بزرگداشت کیارستمی که در ونیز برگزار شد، از حضور در جمع تماشاگرانی که از کشورهای مختلف آمده بودند، احساس خوبی داشتم و گفتم که خوشحالم در جمع شما هستم و تاکید کردم قرار است به نام سینما این فیلم را با هم ببینیم. اما در عین حال ناراحت هستم که به نام عباس کیارستمی یک فیلم را به تماشا می نشینیم.
این عکاس تاکید کرد: حالا هم همین نکته را بیان می کنم و می گویم که حس واقعی من تغییر نکرده و عمیقا ناراحت هستم که گردهم جمع شدیم تا فیلمی درباره عباس کیارستمی ببینیم.
صمدیان در ادامه با اشاره به چگونگی ساخته شدن این فیلم سینمایی گفت: حدود یک ماه و نیم پیش احمد کیارستمی وظیفه غریبی را به گردن ما انداخت و خواست که برای نمایش ویژه ای که در ونیز برای پدر گرفتند، فیلم بسازم و نکته مهم تر اینکه نمایش این فیلم در روز اول جشنواره ونیز خواهد بود و بعد با مسئولان جشنواره ونیز صحبت کردم و گفتند که اگر فیلم آماده می شود برنامه بزرگداشت را در کنداکتور برنامه های جشنواره قرار دهیم.
وی یادآور شد: خلاصه اینکه در عمل حسی و عاطفی قرار گرفتم و یک ماه از مجموعه داشته های تصویری که از کیارستمی داشتم یک فیلم کاملا دلی ساختم. در ساخت فیلم «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» سعی کردم با حسی غیر سینمایی و غیر عکاسی این فیلم را بسازم.
کارگردان فیلم «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» بیان کرد: زمانی که نتیجه کار می خواست روی پرده رود، خیلی می ترسیدم و این ترس من برای مسائل تکنیکی یا سینمایی نبود بلکه به لحظه های غریبی که کیارستمی مقابل دوربین من بود و به حسی که از این لحظه ها به بیننده می خواستم نشان دهم فکر می کردم.
صمدیان عکاس سینمای ایران با اشاره به بازخوردهای خوبی که از نمایش این فیلم دریافت کرده است، متذکر شد: زمانی که فیلم روی پرده رفت بازخوردهای خوبی را از سوی تماشاگران دریافت کردم و انرژی کیارستمی هم با من همراه بود و باعث شد فیلم خوبی شود و امیدوارم این حس و انرژی را شما هم گرفته باشد.
وی در پایان گفت: صحنه هایی که در این فیلم وجود دارد، صحنه هایی است که در همه سالهای گذشته در سفرهای مختلف تصویربرداری کردم. در واقع صحنه هایی است که از عباس نازنین کمتر دیده شده است. این فیلم را برمبنای تصاویر خصوصی قابل نمایش ساختم، چراکه قائل به حریم خصوصی هستم.
ایران درودی، مسعود کیمیایی، کامبیز درمبخش، قباد شیوا، علی رفیعی، علیرضا رئیسیان، اکبر عالمی، اکبر زنجانپور، حسن فتحی، نرگس آبیار، محمد حسین قاسمی، حسین مسافر آستانه، مجتبی راعی ، فرح اصولی، پولاد کیمیایی، اشکان خطیبی،غزل شاکری، گیزلا سینایی، نگار اسکندرفر، محمدرضا دلپاک، حسن مهدوی، بابک کریمی، نادر مشایخی، افسانه بایگان، سودابه فضایلی، سعید رشتیان، مرتضی رزاق کریمی، مجید سرسنگی، اسدالله امرایی، محسن شاندیز، افشین شاهرودی، علیرضا غفاری، جعفر صانعی مقدم، امیر عابدی، علی معلم، جواد طوسی، محمود گبرلو، کیوان کثیریان، شاهین امین، امیرپوریا، ناصر صفاریان، عباس غفاری، فرامرز روشنایی، علی بوستان، هانا کامکار، نادیا آقابیگی، علی نیک رفتار، مجید ناگهی، عبدالله و یدالله صمدیان، عطا امیدوار، عباس احمدی، ژاله سرشار، بابک صدیقی، علی کریم، سودابه باباگپ، مژگان صیادی، پری ملکی و توکا ملکی، عیسی جلالی، فرین روحانیان، محمدرضا زهدی، سعيد پوراسماعيلي منصوره ارگانی، عادل یراقی، آروین، افسانه حق شعار، نادر داودی، علی رهبر، سعید صادقی، آناهیتا قبائیان، شهرام کریمی، هما کیارستمی، غزال رادپی، آیین شاهرودی، مرضیه خورسند، لادن رضوانی، بهزاد دورانی، محمود آیدن، مژگان پارسا مقام، ساعد و ساسان نیک ذات، شيرين اتحاديه، فرزانه خادميان، مرجان و مرضیه ریاحی و .... از میهمانان حاضر در مراسم رونمایی از فیلم «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» بودند.
همچنین نمایندگانی از رسانه هایی چون ایسنا، ایرنا، مهر، باشگاه خبرنگاران جوان، مجله پاراگراف، شرق، همشهری، شبکه خبر و... در این مراسم رونمایی حضور داشتند. 
مراسم رونمایی از فیلم «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» با همراهی گروه هنروتجربه، موزه سینمای ایران و تصویر سال برپا شد.