pull-icon
logo-mobile
avatar

نام و نام خانوادگی

حساب کاربری

Dashboard

خروج

اخبار > راهنماى ديدن بیش از هزار عكس در خانه هنرمندان ايران

گزارش كامل جشن تصوير سال ١٩

راهنماى ديدن +١٠٠٠ عكس در خانه هنرمندان ايران

عکس‌های ایران ما و پنج پروژه منتخب تصویر سال، امروز یازدهم اسفند ۱۴۰۰ به‌تماشا گذاشته ‌شدند.
به گزارش دبیرخانه تصویر سال، نمایشگاه تصویر سال در نوزدهمین دوره برگزاری عصر جمعه ششم اسفند ۱۴۰۰ در گالری‌های بهار، تابستان، پاییز، زمستان، نامی و ممیز خانه هنرمندان ایران آغاز شده است.
اما این همه‌ی ماجرا تا اینجا نبوده؛ تصویر سال یک افتتاحیه دیگر هم داشت. یازدهم اسفند تصاویر بخش ایران ما با ۲۷۸ عکس از ۱۰۵ عکاس در گالری میرمیران به‌صورت مالتی مدیا روی دیوار رفته و همزمان در این گالری پنج پروژه منتخب تصویر سال به‌صورت پروژکشن ارایه شده است.
(پروژه‌های منتخب سال) که روز هفتم اسفند در تالار شهناز در یک سئانس مستقل اکران شد در حال حاضر به‌صورت مکرر در طول ساعات برگزاری نمایشگاه پخش می‌شود.
نیم قرن عکاسی/ علی قلمسیاه، چهره‌های فرهنگ و هنر ایران/ مهرداد اسکویی، چهار دهه عکاسی سینما / علی نیک رفتار، عکاسی خلاقه (پیکان، اسب، درخت/ ابراهیم خادم بیات و افغانستان (در ۲۲ سال گذشته)/ مجید سعیدی عنوان این پروژه‌هاست.
بخش ویژه نوزدهمین دوره‌ی جشن تصویر سال با عنوان «افغانستان در چهل سال گذشته» دربر گیرنده آثار عکس هنرمندان سراسر کشور از بحران چهل سال گذشته افغانستان است. این بخش قرار است بهار ۱۴۰۱ در فرهنگسرای نیاوران برپا شود.
امسال همچون همه‌ی دوره‌های گذشته گالری ممیز به پوستر و کاریکاتور هنرمندان مدعو و آزاد و جوانان زیر ۲۵ سال اختصاص پیدا کرده است. همچنین دربخش گزیده کارتون و کاریکاتورهای مطبوعاتی سال ایران همچون شش سال گذشته، به کوشش آروین گردآوری شده است، به‌صورت مالتی‌مدیا از طریق ویدئو پروژکشن روی دیوار است.
این گالری برای جای خالی دو عزیز همراه تصویر دو بخش یادبود دارد که شامل همه‌ی پوسترهای مهرداد ذولنور و کاریکاتورهای کامبیز درم‌بخش از همه ادواری که این دو هنرمند در تصویرسال حضور داشتند، می‌شود.
در گالری زمستان، عکس‌های هنر و هنرمندان است؛ گالری پاییز رویدادها مهم سیاسی، اجتماعی و ورزشی ایران و جهان با عکس‌های بخش خبری و ورزشی سال اختصاص داده شده است.
گالری بهار میزبان عکس‌های جوانان زیر ۲۵ سال و آزاد در بخش نگاهی دیگر و منتخبی از عکس‌های مستنداجتماعی بخش جوانان زیر ۲۵ سال و آزاد روی دیوار گالری تابستان است.
اما گالری نامی، دربرگیرنده بیش از ۴۰۰ قاب عکس‌های موبایلی است.
«تصاویر راه‌یافته در بخش مالتی مدیای نوزدهمین جشن تصویر سال نیز در دو نمایشگر مستقر در طبقه دوم در دو بخش آزاد و جوان نمایش داده می‌شوند.
جشن تصویر سال تا ۲۶ اسفند و جشنواره فیلم تصویر تا ۲۳ اسفندماه ۱۴۰۰ ادامه دارد.
تماشای فیلم‌های جشنواره فیلم تصویر برای عموم آزاد و رایگان است.